Szukaj na tym blogu

czwartek, 7 grudnia 2017

7. Nowe orzecznictwo i regulacje


Kłaniam się nisko i świątecznie, po dłuższej nieobecności spowodowanej natłokiem spraw deportacyjnych i dotyczących stałej rezydentury (mam tu oczywiście na myśli apelacje).

Proszę rozpocząć czytanie od postów dostępnych w prawym dolnym rogu strony, gdyż najnowsze dotyczą wyłącznie nowelizacji.

Zapewne dla tych z Państwa, którym nie udało się uzyskać Workers Registration Certificate w latach 2009-2011 pocieszeniem będzie, że wymóg był bezprawny. Tak postanowił sąd apelacyjny 7-go listopada tego roku w sprawie Gubeladze.
Wszystkie więc sprawy odmowy stałej rezydentury, ponownego paszportu dla dziecka itd. opierające się na tym okresie można będzie reaktywować.

Orzeczenie to dotyczy także osób, które dzięki niemu mogłyby skorzystać z wyższego stopnia ochrony przeciwko deportacji czy odmowie wjazdu.
Sądzę, że nawet część spraw o usunięcie nakazu deportacyjnego rownież można by było wskrzesić.

Ponieważ tematyka tego bloga jest poświęcona deportacji, nie mogę się nie odnieść do decyzji deportacyjnych opartych na Regulacji 27 (uprzednio 21). Dzięki zmianom, które weszły w życie w marcu tego roku, Home Office może swobodnie podejmować decyzje w celach prewencyjnych i nawet w braku wyroku pozbawienia wolności, z racji szeroko pojętego interesu publicznego. 

Brak jest również orzecznictwa krajowego odnoszącego się do konfliktowych sformułowań w tejże regulacji, więc istnieje ryzyko, że w pierwszej instancji można otrzymać opinię bardzo arbitralną.
Środkiem zaradczym jest poleganie na dyrektywie unijnej, która nie uległa zmianie, bezpośrednio.

Według orzecznictwa unijnego ciagle jeszcze Home Office musi wykazać, że  ryzyko wyrządzenia tzw. ‘serious harm’ (czyli poważnej szkody/uszczerbku) w przyszłości jest wystarczająco duże. Nie ma również przyzwolenia na decyzje usprawiedliwiane ogólnym pojęciem ochrony społeczeństwa, więc jakieś asy w rękawie ciągle pozostały. 

Najważniejsze, by nie podpisywać wielokrotnie podstawianej pod nos zgody na deportację przed upływem wyroku więzienia i nie słuchać kłamstw typu, że po zakończeniu wyroku można będzie wrócić do UK bezproblemowo.

Reperkusji z prawa kryminalnego nie mieszamy z prawem imigracyjnym, gdyż fakt odbycia kary nie zapobiegnie odmowie ponownego wjazdu. Tutaj przedmiotem oceny ciągle  będzie stopień   stwarzanego ryzyka.






poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Więcej o ILAS (LLP)

W zakresie tematyki deportacyjnej proszę rozpocząć czytanie od informacji dostępnych w prawym dolnym rogu strony.


‘Nadszedł już czas, najwyższy czas...’, by przedstawić firmę bliżej.
Po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej ja i mój kolega Babs pracujący wówczas dla Home Office  w departamencie imigracyjnym, postanowiliśmy uniezależnić się od struktur rządowych. Poznaliśmy się na specjalistycznym szkoleniu organizowanym przez Immigration Advisory Services, gdzie zostałam skierowana przez mojego ówczesnego pracodawcę, firmę FLAN Immigration, świadczącą usługi w ramach tzw. legal aid, czyli nieodpłatnie dla klienta. Cięcia budżetowe dotyczące finansowania spraw imigracyjnych
spowodowały, że firma, podobnie jak wiele innych, dosyć szybko zniknęła a rynku.

ILAS (LLP) jest spółką partnerską, oboje mamy wykształcenie prawnicze i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu skomplikowanych spraw. Zgłaszają się do nas głównie klienci z decyzjami deportacyjnymi, odmowami wjazdu, obywatelstwa i rezydentury.
Firma jest regulowana przez OISC (Office of the Immigration Services Commissioner) na poziomie trzecim, najwyższym (Level 3); operuje na nim tylko 18%  wszystkich firm imigracyjnych w kraju. Dla klienta oznacza to, że nie musi szukać dodatkowej pomocy w innych firmach, gdy np. trzeba złożyć aplikację do trybunału wyższej izby na podstawie błędu w prawie w orzeczeniu apelacyjnym. Część naszych klientów była uprzednio obsługiwana przez firmy autoryzowane tylko do składania nieskomplikowanych aplikacji, gdzie reprezentacja niestety nie mogła skutecznie zapobiec odmowie z braku rozeznania w orzecznictwie i braku doświadczenia w sprawach apelacyjnych.  
W celach informacyjnych nadmienię, że zdobycie kwalifikacji na każdym poziomie wiąże się ze zdanym pozytywnie egzaminem w OISC.

ILAS  reprezentuje klientów zawsze biorąc pod uwagę braki w ewidencji, potencjalne przyczyny odmowy i podstawy do wygrania apelacji, dzięki czemu nasze reprezentacje są skuteczne. Osiągamy rownież bardzo dobre wyniki w apelacjach i osoby ze złożonymi sprawami serdecznie zapraszam w poczet zadowolonych klientów. Nasze ceny są zawsze o co najmniej 30% niższe od ofert innych firm prawniczych, oferujemy również możliwość rozłożenia płatności na raty.

Dla osób, które noszą się z zamiarem samodzielnego aplikowania o potwierdzenie rezydentury tymczasowej bądź stałej i rejestrację/naturalizację, stworzyliśmy nową usługę mającą na celu zidentyfikowanie błędów w formularzu, braków w ewidencji i potencjalnych przyczyn odmowy.

W odróżnieniu od pełnej reprezentacji jest to usługa znacznie tańsza i polecana głównie osobom bez przeszłości kryminalnej, (w sprawach z elementem kryminologicznym należy skoncentrować się przede wszystkim na obronie przeciwko potencjalnej deportacji a ponieważ są to kwestie złożone, zwykle polecamy pełną reprezentację przez nasze biuro). Usługa ta nie jest również odpowiednia dla osób które w przeszłości otrzymały decyzje negatywne.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy wykwalifikowanego  i w pełni autoryzowanego prawnika zapraszam do biura. Na spotkania ze mną należy umawiać się z wyprzedzeniem dzwoniąc na mój numer prywatny 07906563718, jako że często pracuję poza biurem. Wiąże się to z wizytami w więzieniach i wyjazdami na rozprawy, także jeśli nie mogę odebrać telefonu, bo np. muszę zostawić w przechowalni, oddzwonię gdy tylko będę mogła. Jeśli mój telefon jest wyłączony a Państwa sprawa pilna, proszę dzwonić do biura na 02085396611 i wstępnie opisać sprawę. Zawsze kontaktuję się z biurem po zakończonej rozprawie, więc proszę również zostawić swój numer telefonu.

Sylwia Wawrzynczak
Partner
On behalf of ILAS (LLP)